Apple iPhone 6S - porady dotyczące wymiany ekranu

Apple iPhone 6S - porady dotyczące wymiany ekranu
Autor Amalia Czarnecka
Amalia Czarnecka04.09.2023 | 5 min.

Wymiana ekranu w iPhone 6S to operacja wymagająca wprawy i odpowiednich narzędzi, ale możliwa do przeprowadzenia samodzielnie. Pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy w porównaniu z oddaniem telefonu do serwisu. Warto się dobrze do niej przygotować, aby uniknąć problemów. Przy odrobinie cierpliwości i uwagi, nowy wyświetlacz powinien zadziałać poprawnie.

Przygotowanie do wymiany ekranu iPhone 6S

Zgromadzenie potrzebnych narzędzi i części

Przed przystąpieniem do wymiany ekranu w iPhone 6S należy zebrać wszystkie niezbędne narzędzia i części. Przydadzą się małe śrubokręty krzyżakowe i płaskie, pęseta, wkładki do śrubokrętów, przyssawki do podważania obudowy, ściereczki z mikrofibry. Koniecznie trzeba mieć nowy wyświetlacz kompatybilny z modelem telefonu. Warto kupić go u sprawdzonego sprzedawcy, aby mieć pewność co do jakości i ewentualnej gwarancji. Przy wymianie przyda się też taśma kaptonowa do zabezpieczenia delikatnych kabli i złącz.

Demontaż obudowy telefonu

Aby dostać się do ekranu iPhone'a 6S, należy najpierw otworzyć obudowę. Zaczynamy od odkręcenia dwóch małych śrubek u dołu telefonu. Następnie bardzo ostrożnie podważamy plastikowe ramki obudowy, używając do tego przyssawek. Idziemy dookoła i po kolei odłączamy zatrzaski. Wymaga to wprawy i cierpliwości, ponieważ są one mocno osadzone. Ważne, aby nie złamać żadnych plastikowych elementów.

Odłączenie kabla ekranu

Gdy obudowa iPhone'a 6S została otwarta, widoczne są wszystkie podzespoły w środku. Teraz należy ostrożnie odłączyć kabel łączący ekran z płytą główną. Jest on mocno osadzony i trzeba użyć lekkiej siły. Warto zabezpieczyć go taśmą, aby przypadkowo nie wyrwać go z płyty głównej. To bardzo delikatny element.

Proces wymiany ekranu iPhone 6S

Zdejmowanie starego ekranu

Kiedy mamy dostęp do wnętrza telefonu, można przystąpić do demontażu starego, uszkodzonego ekranu. Należy odkręcić niewielkie śrubki mocujące wyświetlacz do obudowy. Jest ich kilka dookoła ramki. Stary ekran powinien dać się teraz swobodnie zdjąć. Uważajmy, aby przy okazji nie urwać żadnych kabli czy złącz.

Instalacja nowego ekranu

Po usunięciu starego wyświetlacza, można zamontować nowy. Delikatnie wkładamy go na miejsce i mocujemy wykręconymi wcześniej śrubkami. Dokręcamy je ostrożnie, bez używania nadmiernej siły. Podłączamy także kabel łączący ekran z płytą główną. Ważne, aby wszystkie złącza zostały prawidłowo osadzone.

Sprawdzenie poprawności działania

Po zakończeniu instalacji nowego ekranu w iPhone 6S, należy sprawdzić jego działanie. Włączamy telefon i testujemy, czy wyświetlacz reaguje poprawnie na dotyk i czy obrazuje wszystko wyraźnie i bez zakłóceń. To pozwoli wychwycić ewentualne problemy przed złożeniem obudowy.

Rozwiązywanie problemów po wymianie ekranu

Ekran nie reaguje na dotyk

Brak reakcji na dotyk po wymianie ekranu iPhone'a 6S oznacza najprawdopodobniej źle podłączony kabel lub jego uszkodzenie. Należy sprawdzić połączenia i ewentualnie wymienić przewód na nowy. Może też wymagać kalibracji nowy wyświetlacz.

Pojawiły się paski na wyświetlaczu

Paski na ekranie świadczą zwykle o niepewnym kontakcie kabla z płytą główną. Trzeba otworzyć telefon i poprawić osadzenie złącza. W ostateczności należy wymienić kabel na inny.

Ekran nie wczytuje się prawidłowo

Gdy nowy wyświetlacz w iPhone 6S nie wczytuje się poprawnie, z dużym prawdopodobieństwem oznacza to jego wadliwość. W takim przypadku należy skontaktować się ze sprzedawcą w celu reklamacji i wymiany na inny egzemplarz.

Porady po wymianie wyświetlacza iPhone 6S

Apple iPhone 6S - porady dotyczące wymiany ekranu

Kalibracja ekranu dotykowego

Po instalacji nowego ekranu w iPhone 6S warto przeprowadzić jego kalibrację, aby dotyk działał optymalnie. Robimy to w ustawieniach telefonu, wchodząc w opcje wyświetlacza. Proces kalibracji wymaga dotykania wskazywanych punktów.

Zabezpieczenie telefonu przed uszkodzeniami

Nowy ekran w iPhone 6S należy dodatkowo zabezpieczyć przed pęknięciami i zarysowaniami. Warto założyć dobrej jakości szkło hartowane lub folię ochronną na wyświetlacz. Chroni to naszą inwestycję w wymianę.

Sprawdzenie jakości i gwarancji nowego ekranu

Kupując nowy wyświetlacz do iPhone'a 6S, sprawdźmy dokładnie jego specyfikację techniczną. Zwracajmy uwagę na ewentualną gwarancję, która zabezpieczy nas w przypadku wczesnej wadliwości. Wybierajmy sprawdzonych sprzedawców.

Koszt wymiany ekranu iPhone 6S

Ceny części i usługi serwisowej

Nowy oryginalny ekran do iPhone'a 6S kosztuje około 500-700 zł. Tańsze zamienniki to wydatek rzędu 250-400 zł. Wyspecjalizowany serwis za wymianę wyświetlacza weźmie dodatkowo około 200-300 zł. Samodzielnie można zaoszczędzić tę opłatę.

Oszczędności przy samodzielnej wymianie

Wykonując wymianę ekranu w iPhone 6S we własnym zakresie, możemy sporo zaoszczędzić. Koszt części to około 250-700 zł. Gdybyśmy oddali telefon do serwisu, musielibyśmy dodatkowo zapłacić około 200-300 zł za robociznę.

Porównanie ofert sklepów i serwisów

Zanim zdecydujemy się na zakup ekranu do wymiany w iPhone 6S, warto porównać oferty w różnych sklepach i serwisach. Sprawdzajmy ceny, opinie, gwarancje. Szukajmy rabatów i promocji. To pozwoli znaleźć najkorzystniejszą ofertę.

Podsumowanie

Wymiana ekranu w iPhone 6S to procedura wymagająca wprawy i dokładności. Jednak dająca się wykonać samodzielnie, co pozwala sporo zaoszczędzić. Kluczowe jest dobre przygotowanie, cierpliwość i wykorzystanie porad zawartych w niniejszym artykule. Nowy wyświetlacz powinien działać bez zarzutu przez długi czas. Warto go dodatkowo zabezpieczyć i wykalibrować. Z pewnością będzie to opłacalna inwestycja.

Najczęściej zadawane pytania

Przydadzą się małe śrubokręty, pęseta, przyssawki, ściereczki z mikrofibry. Konieczny jest też nowy kompatybilny wyświetlacz.

Tak, o ile postępuje zgodnie z instrukcją i zachowuje ostrożność. Procedura nie jest skomplikowana, wymaga jednak wprawy i cierpliwości.

Najpewniej przyczyną jest źle podłączony lub uszkodzony kabel. Należy sprawdzić połączenia i w ostateczności wymienić kabel.

Zalecane jest przeprowadzenie kalibracji w ustawieniach telefonu, aby zapewnić optymalne działanie ekranu dotykowego.

Należy zwrócić uwagę na specyfikację, gwarancję, opinie o sprzedawcy. To pozwoli uniknąć zakupu wadliwego egzemplarza.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Refabrykowane smartfony - najlepsze modele
  2. Walentynkowa promocja w Orange: Idealny prezent dla Ciebie i bliskiej osoby
  3. Wyświetlacz w Samsungu Galaxy A20e - poradnik naprawy
  4. Ekran w Huawei P20 Lite - porady dotyczące wymiany
  5. Optimizacja CTR: Najnowsze wiadomości z branży.
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Amalia Czarnecka
Amalia Czarnecka

Jestem Amalia, i od zawsze interesuje mnie technologia, zwłaszcza ta związana z mobilnymi urządzeniami. Tutaj znajdziecie recenzje najnowszych modeli telefonów, rankingi popularnych marek, a także wiele porad dotyczących wyboru odpowiedniego smartfona oraz jego użytkowania.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły