Jak odzyskać utracone dane i zdjęcia z telefonu?
Odzyskiwanie usuniętych plików - programy

Rodzinne zdjęcie, dokument firmowe a może film, na którym możemy podziwiać występ naszej pociechy? Usunięcie któregokolwiek z tych plików z pewnością byłoby dla nas wielką stratą. Niestety błądzenie jest rzeczą ludzką, dlatego takie pomyłki zdarzają się każdemu z nas. Na szczęście twórcy aplikacji wychodzą nam naprzeciw i oferuję rozwiązania, dzięki którym możliwe jest odzyskiwanie utraconych danych. Jak działają takie oprogramowania? Co zrobić, aby odzyskać utracony plik? Jakie aplikacje oferują nam największe możliwości? Przekonajmy się!

Na jakiej zasadzie działa oprogramowanie odpowiedzialne za odzyskiwanie danych na sprzęcie z systemem Android?

Na samym początku należy zaznaczyć, że po usunięciu jakiegokolwiek pliku, dane z nim powiązane nie są zupełnie kasowane. Android zaznacza taki obszar jako pusty, a plik zostaje uznany za brakujący. W związku z tym zobaczenie go jest niemożliwe, a miejsce to może zostać nadpisane przez zupełnie nowe dane. Co to oznacza? Przede wszystkim to, że kiedy ono zostanie zajęte przez oryginalne pliki, poprzednie dane będą po prostu stracone.

Spora część smartfonów wyposażonych w system Android, nie posiada klasycznego kosza na śmieci. W związku z tym odzyskanie plików z tego miejsca, jak ma to miejsce w przypadki Windowsa, jest po prostu niemożliwe. Co zatem robić, kiedy straciliśmy bardzo ważny dla nas plik. W ostateczności możemy posłużyć się specjalnym oprogramowaniem do odzyskiwanie usuniętych danych. Rozwiązanie to jest w stanie dokładnie przeszukać pamięć telefonu, celem znalezienia stron oznaczonych zerem. W przypadku, gdy do tego dojdzie, możliwe będzie przywrócenie straconych danych. 

Jakie kroki zastosować, aby odzyskać dane?

W większości wypadków, aby odzyskać usunięte pliki, należy wykonać trzy łatwe kroki. Jakie?

  • Połączenie sprzętu z komputerem, na którym znajduje się specjalne oprogramowanie odpowiedzialne za odzyskiwanie danych;
  • Wybór rodzaju pliku oraz rozpoczęcie skanowania;
  • Wybór konkretnych danych oraz ich odzyskanie.

Z jakich programów tego typu warto korzystać?

Tenorshare UltData

Według wielu osób to właśnie Tenorshare jest uważane za najlepsze oprogramowanie do odzyskiwania danych na urządzeniach z systemem iOS. Jego wskaźnik sukcesu w branży stoi na naprawdę wysokim poziomie, a  kompatybilność z ponad 6000 sprzętów sprawia, że ogromna liczba klientów decyduje się na to rozwiązanie. Dzięki niemu możliwe jest odzyskanie usuniętych wiadomości, czy też zdjęć bez wykorzystania problemowego root'a. Co to oznacza? Przede wszystkim to, że, nawet jeśli nie korzystamy z kopii zapasowej, to możemy odzyskiwać nasze dokumenty, filmy, głos, czy też naklejki z aplikacji WhatsApp. Bez względu na to, z jakim typem pliku mamy do czynienia, Tenorshare go odzyska. Aby jednak do tego doprowadzić, konieczne jest zakorzenienie naszego sprzętu. W jakich wypadkach możliwe jest przywrócenie usuniętych danych?

  • Zderzenie z systemem operacyjnym;
  • Szkody wyrządzone przez wodę;
  • Zepsuty ekran;
  • Korzeń systemu;
  • Przypadkowe usunięcie. 

Dane mogą być odzyskiwane zarówno z kart SD, jak i pamięci wewnętrznej. Co więcej, zanim przywrócimy konkretny plik, możemy zobaczyć jego podgląd. Czy jednak takie rozwiązanie jest bezpieczne? Tenorshare to narzędzie przeznaczone tylko i wyłącznie do odczytu bez żadnego ryzyka, dlatego przeciek danych, czy też ich utrata po prostu nie może mieć miejsca.

Dr.fone

Dr.fone to program przeznaczony do odzyskiwania danych, którego twórcy uważają, że jest to pierwsze tego typu oprogramowanie przeznaczone do przywracania danych do osobistego użytku. To absolutny lider w tej branży działający już od ponad 8 lat. Możemy z niego korzystać na 6000 różnych urządzeniach z systemem Android. Co więcej, za jego pomocą możliwe jest wyodrębnienie plików pochodzących z uszkodzonych telefonów marki Samsung. 

Dr.fone bez większego problemu radzi sobie z bardzo szerokim zakresem rodzajów plików. W związku z tym bez względu na to, czy utraciliśmy filmy, wiadomości tekstowe, kontakty, czy zdjęcia, możemy liczyć, że powrócą one bezpośrednio do nas. Nie ma znaczenia to, czy dane poszły w zapomnienie za sprawą przypadkowego skasowania, problemów z kartą, zapomnienia hasła, uszkodzenia ekranu, czy systemu. Dr.fone to w pełni uniwersalne rozwiązanie, które z ręką na sercu możemy państwu polecić.

D-back

D-Back oferuje swoim użytkownikom możliwość przywrócenia danych, jakie zostały usunięte na telefonach z systemem Android. Nawet kiedy nasz sprzęt uległ uszkodzeniu, informacje, jakie się na nim znajdują, być może jeszcze nie przepadły. Oprogramowanie to jest kompatybilne z wieloma telefonami. Obsługuje ono wiele rodzajów plików, takie jak zdjęcia, pliki audio, dzienniki połączeń, wiadomości, dokumenty, kontakty oraz dane WhatsApp. 

Rozwiązanie to jest niezwykle bezpieczne, w związku z tym nie musimy martwić się tym, że nasze dane dostaną się w niepowołane ręce. Odzyskanie danych jest możliwe, jeśli doszło do ataku wirusa, przypadkowego usunięcia, awarii systemu, czarnego ekranu, korzenia systemu, czy też zapomnianych haseł. W związku z tym jest to uniwersalne oprogramowanie, które działa naprawdę bardzo szybko.

EaseUS

Bardzo proste w użyciu oraz intuicyjne oprogramowanie EaseUS pozwala nam na odzyskanie utraconych plików, do których zaliczamy wiadomości tekstowe, kontakty, zdjęcia, audio, czy też dokumenty. Propozycja ta radzi sobie z grubo ponad 6000 urządzeń, dlatego szansa na to, że będzie ona kompatybilna również z naszym telefonem, jest naprawdę bardzo duża. Program umożliwia nam odzyskiwanie plików zarówno z pamięci wewnętrznej, jak i karty SD. Awaria wirusów, niepoprawna obsługa urządzenia, zakorzenienie, czy też problemy z kartą. Wszystko to jest jedynie górą lodową problemów, z którą EaseUs poradzi sobie bez większego problemu.

Nie możemy również nie wspomnieć o tym, że oprogramowanie to dba także o bezpieczeństwo oraz prywatność danych. W związku z tym działań takich, jak ich nadpisywanie, po prostu nie doświadczymy. Co więcej, w przypadku, gdy zdecydujemy się na korzystanie z EaseUs, będziemy mogli liczyć na dożywotne aktualizacje. To niezwykle wygodne, gdyż nikt z nas nie chce korzystać z przestarzałych oprogramowań, a w tym wypadku po prostu tego nie doświadczymy.

PhoneRescue

Rozwiązanie to jest jedynym, z tych które prezentuje, będącym w stanie odzyskać usunięte dane oraz przenieść je bezpośrednio na nasz smartfon. Bez względu na to, czy zakorzeniamy swój sprzęt, czy też nie, w dalszym ciągu może on szukać oraz odzyskiwać dane, jakie zostały usunięte. Oprogramowanie radzi sobie z wieloma typami danych. W związku z tym bez względu na to, co straciliśmy, szansa na to, że to odzyskamy, jest naprawę bardzo duża. Nie możemy również nie wspomnieć o szybkości tego programu. Jest ona naprawdę imponująca, dlatego, jeśli zależy nam na czasie, a przecież często tak jest, to z pewnością nie zostaniemy zawiedzenie. Bezpieczeństwo w tym wypadku również stoi na świetnym poziomie, dlatego nie musimy się przejmować tymi kwestiami.

FonePaw

Dzięki korzystaniu z FonePaw, bez większego problemu możemy odzyskać teksty oraz multimedia, jakie zostały usunięte z urządzenia, na którym zainstalowany jest system Android. Szybkość skanowania w przypadku tego rozwiązania jest naprawdę bardzo wysoka. Nie inaczej jest z bezpieczeństwem, które również stoi na świetnym poziomie. Nasze dane są chronione, dlatego możemy być pewni, że nikt poza nami, nie będzie miał do nich dostępu. FonePaw radzi sobie z ogromną ilością formatów, takich jak Word, Ecel, PPT, PDF, HTML, ZIP, RAR oraz wiele więcej. Nie ma znaczenia to, w jaki sposób dane zostały utracone, gdyż opisywane rozwiązanie jest bardzo uniwersalne.

Disk Drill

Jeszcze niegdyś oprogramowanie zwane 7-Data Recovery. Obecnie jednak jego nazwa została zmieniona na Disk Drill. Propozycja ta wykorzystuje do swojego działania bardzo zaawansowaną technologię, a wszystko to zupełnie za darmo. Prostota użycie tego oprogramowania również jest ogromna, dlatego nawet niedoświadczone osoby, będą w stanie sobie z nim poradzić. Jakie rodzaje plików obsługuje Disk Drill? Bazy danych, pliki muzyczne, dokumenty, aplikacje, czy też maile. Ma on naprawdę bardzo szerokie zastosowanie, dlatego tym nie musimy się martwić. Celem odzyskania danych musimy podłączyć nasz sprzęt do komputera oraz uruchomić tryb zatytułowany "Mass Storage". Kiedy już to zrobimy, nie pozostanie nam nic innego, jak rozpoczęcie skanowania oraz znalezienie plików, które zostały przez nas utracone.

AirMore

Kiedy mamy do czynienia z utratą plików, do której doszło poprzez miganie pamięci RAM, aktualizację systemu, zakorzenienie urządzenia, czy też za sprawą zwykłego przypadku, z pomocą przychodzi nam właśnie program AirMore. Sposób odzyskiwania danych w tym wypadku jest dość innowacyjny, dlatego szybkość działania tego oprogramowania, zachwyci niejedną osobę. Dokładnie tak samo, jak w przypadku innych propozycji, tak i tutaj możemy liczyć na przywrócenie praktycznie każdego typu danych. Co ważne, zarówno z karty SD, jak i pamięci wewnętrznej naszego urządzenia.

Ashampoo® Undeleter

Oprogramowanie to sprawi, że nasze problemy z usuniętymi plikami znikną raz na zawsze. Nie ma co się oszukiwać, w naszym życiu z komputerami bardzo często zdarzają się różne katastrofy. Jedną z nich z pewnością jest usunięcie danych. W takich wypadkach Ashampoo® Undeleter okaże się naszym wybawieniem. Bardzo szybko, sprawnie oraz bezpiecznie przywróci nasze pliki, co z pewnością się nam spodoba.

Prawda jest taka, że utrata danych to bardzo bolesna sprawa. Jeśli jednak do tego dojdzie, to najgorszą rzeczą, jaką możemy zrobić, jest płakanie nad przysłowiowym mlekiem. Najważniejsze jest to, aby działać tak szybko, jak to możliwe. Jak już wspominaliśmy, pliki są usuwane na stałe, dopiero kiedy zastąpią je inne. W związku z tym, jeśli usunęliśmy coś, co było dla nas bardzo istotne, jest spora szansa, że uda nam się to odzyskać. Technologia stale idzie do przodu, a rozwiązań, które nam w tym pomagają, nie brakuje. Warto skorzystać z tych opisanych przez nas, gdyż to ona są po prostu najlepsze.

 

Promocje
NOWY IPHONE XR 128GB ŻÓŁTY
NOWY IPHONE XR 128GB ŻÓŁTY
3 099,00 zł 2 744,00 zł
NOWY  XR 128GB BLUE niebieski
NOWY XR 128GB BLUE niebieski
3 199,00 zł 2 744,00 zł
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl