Jak przenieść kontakty z telefonu na telefon?
Jak przenieść kontakty z telefonu na telefon?

Obecnie rynek smartfonów jest na tyle dynamiczny, że telefony wymieniamy dość często. Dzieje się tak ze względu na wprowadzanie przez producentów coraz to nowszych opcji, które chcemy przetestować, zmieniającego się designu, a także faktu, że w naszych nowoczesnych realiach, telefon który ma 2-3 lata jest już praktycznie starym telefonem i pasowałoby go wymienić na nowszy. Wiążą się jednak z tym pewne drobne niedogodności, z którymi można się dość szybko uporać.

Do nowego telefonu należy dokupić nowe akcesoria takie jak szkiełko i etui, niestety po przełożeniu karty do nowego telefonu może okazać się, że jest ona za duża, zwykle tracimy wiadomości SMS, historię ostatnich połączeń, a także wiele osób jest zaskoczona zniknięciem listy kontaktów z telefonu, co bywa wyjątkowo problematyczne. Lista telefonów to bardzo ważny element dla każdego posiadacza telefonu. Możemy w nim posiadać kontakty do najbliższych, ale też dalszych znajomych czy usługodawców i gdy dojdzie do usunięcia tych numerów to praktycznie nie jesteśmy w stanie ich już odtworzyć.

Jak przenieść dane na nowy telefon?

Sposobów na skuteczne przeniesienie danych na nowy telefon jest kilka. Niestety nie wszyscy potrafią z nich skorzystać. Zdarzają się jeszcze osoby, które ręcznie przepisują listę kontaktów – biorą stary telefon, wchodzą w każdy kontakt po kolei i przepisują go do nowego smartfona. To bardzo mozolna droga. Nieco łatwiejsze i szybsze jest przeniesienie wszystkich kontaktów na kartę SIM.

ZOBACZ ofertę smartfonów w atrakcyjnych cenach >>> 

Kartę zazwyczaj przekładamy do telefonu, chociaż już i tutaj zdarzają się wyjątki. Nowsze telefony coraz częściej wymagają już nawet nie micro SIM, ale nano SIM, która jest jeszcze mniejsza. Często przy tej wymianie dochodzi do utraty kontaktów. Aby tego uniknąć można skorzystać z innych opcji. Wszystkie kontakty można również eksportować na telefon. Wówczas wszystkie kontakty zostaną zapisane w pliku. Taki plik można następnie przesłać sobie na maila, odebrać w nowym telefonie i rozpakować pobrany dokument i importować kontakty. Na starym telefonie można zalogować się na konto Google. Następnie można utworzyć kopię zapasową danych łącznie z kontaktami, zdjęciami, muzyką itp. Następnie należy włączyć nowy telefon, zalogować się na konto Google i rozpocząć proces kopiowania danych. Jeśli nie rozpocznie się on automatycznie, to można wykonać kopiowanie ręcznie.

Prosty import kontaktów

Prosty import kontaktów możliwy jest na kilka sposobów. Dzięki niemu będziemy w stanie szybko skorzystać z nowego telefonu i dzwonić do naszych bliskich i znajomych.

  1. Bluetooth – skopiowanie kontaktów jest bardzo łatwe przy pomocy bezprzewodowej sieci Bluetooth. Wystarczy w tym celu jedynie sparować oba telefony i rozpocząć przesłanie danych. Cała operacja jest bardzo intuicyjna, należy jedynie postępować według komend kreatora.
  2. Karta pamięci – większość telefonów posiada wejście na kartę pamięci. Również na nią można skopiować numery telefonów, a później jedynie przełożyć kartę ze starego telefonu do nowego.
  3. ICloud – opcja dostępna dla użytkowników Apple. Chmura iPhone jest bardzo podobna do chmury danych Google. Pozwala na przenoszenie SMSów, maili, ustawień itp.

Aplikacja do przenoszenia danych

Niegdyś do przenoszenia danych niezbędne było łączenie telefonów z komputerem za pomocą kabla i ręczne przenoszenie danych. Obecnie dzięki wielu funkcjom cały ten proces stał się znacznie łatwiejszy. Popularną aplikacją do przenoszenia danych jest np. Samsung Smart Switch Mobile.

Aplikacja jest dostępna automatycznie w nowszych telefonach, jeśli chodzi o starsze to można ją swobodnie pobrać ze sklepu Google Play. Aplikacja wymaga, aby podłączyć oba telefony – nowy i stary do tej samej sieci Wi-Fi. Następnie należy we wcześniejszym telefonie wejść w „Ustawienia, „Konta i kopia zapasowa”, a następnie „Smart Switch”. Na nowym telefonie wyświetli się komunikat z jedyna opcją „Odbierz dane” i kolejną „Bezprzewodowo”. Po tym na starym telefonie pojawi się opcja „Wyślij dane” - zezwalamy na ten proces na nowym smartfonie. Po tym pojawi się kreator dający wybór, jakie dane konkretnie chcemy przesłać.

Wszystkie te opcje jesteśmy w stanie wybrać intuicyjnie, a cały proces przesyłania informacji jest zwykle szybki i bardzo prosty. Na tak łatwe przesyłanie danych nastawieni są praktycznie wszyscy producenci. Aplikacje wgrywane są na potrzeby konkretnych telefonów, np. użytkownicy Huawei będą korzystali z Huawei Phone Cloud, Xiaomi ma z kolei wbudowaną funkcję przesyłania danych (niestety tylko do telefonu tej samej marki), z kolei fani amerykańskiej marki Apple mogą także skorzystać z dedykowanej aplikacji do przenoszenia danych. Dostępna jest także aplikacja X-Transfer, która pozwala na przenoszenie SMSów, kontaktów, zdjęć, video i wielu innych. Program wykorzystuje funkcję WiFi Direct, która nie wymaga połączenia z routerem. X-Transfer jest bardzo łatwy w obsłudze i można go pobrać ze sklepu Google Play lub App Store.

CZYTAJ TAKŻE: Jak odzyskać utracone dane i zdjęcia z telefonu? >>>

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl