Tańszy telefon dla gracza – musisz go mieć!

Tańszy telefon dla gracza – musisz go mieć!
Autor Amalia Czarnecka
Amalia Czarnecka01.07.2024 | 3 min.

Smartfony mogą być alternatywą dla konsoli czy gier komputerowych, ponieważ obecnie dostępnych jest wiele ciekawych pozycji, w które można grać właśnie za pomocą tego niewielkiego gadżetu. Miłośnicy gier na telefon wcale nie muszą wydawać ogromnych sum na zakup idealnego smartfona, ponieważ na rynku znajdziemy również wiele tańszych modeli o dość dobrych parametrach. Czym kierować się wybierając tańszy telefon dla gracza i jakie modele warto wziąć pod uwagę? Podpowiadamy.


Jakie parametry techniczne powinien mieć telefon dla gracza?

Wybierając nawet tańszy telefon dla gracza, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów, które wpływają na wrażenia podczas rozgrywek, a także płynność gier. Jednym z nich jest pamięć RAM, ponieważ przechowywane są w niej dane wykorzystywane przez wszelkie aplikacje, a więc również gry. Ilość dostępnej pamięci RAM wpływa na płynność działania, a także szybkość uruchamiania się gier. Obecnie możemy znaleźć telefon do 1000 zł wyposażony w pamięć nawet 6 GB RAM. Taki model będzie wystarczający dla gracza.

Kolejnym elementem, na który powinniśmy zwrócić uwagę, jest procesor. W jego przypadku istotna jest liczba rdzeni, a także moc obliczeniowa. Obecnie w telefonach standardem są już procesory ośmiordzeniowe, które świetnie radzą sobie, wykonując wiele zadań w jednym czasie. Zwróćmy uwagę także na moc obliczeniową. Jest ona wyrażona w GHz. Im wyższy jest ten parametr, tym większą wydajność ma procesor.


Jaki wyświetlacz powinien mieć telefon dla gracza?

Ważnym elementem, który wpływa na komfort gier, jest również wyświetlacz. Dlatego nawet szukając tańszego telefonu dla gracza, zwróćmy uwagę na wielkość ekranu. Najbardziej komfortowo gry obsługujemy na modelach z wyświetlaczem 6-calowym lub większym. Ważna jest jednak również jego rozdzielczość. Określa ona maksymalną liczbę pikseli wyświetlaną przez urządzenie. Im więcej pikseli, tym więcej szczegółów widocznych jest na ekranie. W przypadku gier ważna jest też częstotliwość odświeżania. Im jest ona wyższa, tym obraz podczas nawet bardzo dynamicznych gier i rozgrywek jest bardziej płynny i wyrazisty. Obecnie dostępne na rynku tanie smartfony do 1000 zł są już wyposażone w ekrany z częstotliwością odświeżania nawet 90 i 120 Hz.


Jakie tanie telefony sprawdzą się do gier?

Jeżeli nie dysponujemy zbyt dużym budżetem na zakup smartfona do gier, wówczas nic nie stoi na przeszkodzie, by zaopatrzyć się w model, którego cena nie przekracza 1000 zł. Wśród najlepszych propozycji dostępnych obecnie na rynku można wymienić na przykład smartfon Samsung A23 5G oraz M34 5G czy Realmi 9i, a także Motorolę Moto G52 i POCO M5. W swojej ofercie telefony tanie dla graczy posiada również Xiaomi. Zalicza się do nich na przykład Xiaomi Redmi 10C czy Xiaomi Redmi Note 11.

5 Podobnych Artykułów

  1. Refabrykowane smartfony - najlepsze modele
  2. Przewodnik po wiodących producentach slotów
  3. Twierdza na wodzie do kupienia za 5 mln zł
  4. Wyświetlacz w Samsungu Galaxy A20e - poradnik naprawy
  5. Ekran w Huawei P20 Lite - porady dotyczące wymiany
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Amalia Czarnecka
Amalia Czarnecka

Jestem Amalia, i od zawsze interesuje mnie technologia, zwłaszcza ta związana z mobilnymi urządzeniami. Tutaj znajdziecie recenzje najnowszych modeli telefonów, rankingi popularnych marek, a także wiele porad dotyczących wyboru odpowiedniego smartfona oraz jego użytkowania.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 4.33 Liczba głosów: 3

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły