Nowy Rok bez Bolt! Hulajnoga zabraknie na prywatce!

Nowy Rok bez Bolt! Hulajnoga zabraknie na prywatce!
Autor Amalia Czarnecka
Amalia Czarnecka18.02.2024 | 5 min.

Hulajnogi elektryczne na wynajem stały się nieodłącznym elementem polskich miast. Jednak ich popularność niesie ze sobą pewne zagrożenia, szczególnie gdy dochodzi alkohol. Dlatego operator Bolt zdecydował się na radykalny krok - całkowite wyłączenie swojej floty w noc sylwestrową. Od godziny 21:00 31 grudnia do 9:00 rano 1 stycznia nie będzie można wypożyczyć hulajnogi tego operatora. To bezprecedensowa decyzja podyktowana troską o bezpieczeństwo, ale także dająca asumpt do dyskusji na temat tego, czy hulajnogi nie stwarzają zbyt wielu problemów w przestrzeni miejskiej.

Hulajnogi Bolta niedostępne w Sylwestra

Operator hulajnóg elektrycznych Bolt podjął bezprecedensową decyzję o całkowitym wyłączeniu swojej floty w noc sylwestrową. Od godziny 21:00 31 grudnia do 9:00 rano 1 stycznia nie będzie można wynająć hulajnogi tego operatora w żadnym mieście, w którym Bolt prowadzi działalność.

Jak wyjaśnia Bartosz Małecki, Senior Operations Manager Bolt w Polsce, celem tego radykalnego kroku jest przede wszystkim troska o bezpieczeństwo. Noc sylwestrowa to czas zabawy i biesiadowania, gdy na ulicach jest wyjątkowo tłoczno. Dochodzi alkohol i fajerwerki. W takiej sytuacji jazda hulajnogą może być szczególnie niebezpieczna - zarówno dla samego użytkownika, jak i innych uczestników ruchu.

Wyłączenie floty ma zapobiec potencjalnym wypadkom i kontuzjom. Jak podkreśla Bolt, celem jest uniknięcie sytuacji, w której ktoś mógłby ucierpieć przez jazdę hulajnogą pod wpływem alkoholu. Lekarze i tak będą mieli ręce pełne roboty po sylwestrowej nocy, więc lepiej nie dokładać im dodatkowych pacjentów.

Zakaz wypożyczania hulajnóg od godz. 21:00 31 grudnia

Decyzja o całkowitym wyłączeniu floty hulajnóg Bolt obowiązywać będzie od godziny 21:00 w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia. Od tego momentu nie będzie można wypożyczyć żadnej hulajnogi tego operatora we wszystkich miastach, w których Bolt prowadzi działalność - w tym oczywiście w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu czy Trójmieście.

Zakaz potrwa aż do godziny 9:00 rano 1 stycznia 2023 roku. Wówczas możliwość wypożyczania hulajnóg Bolt zostanie przywrócona. Jest to zatem całonocna przerwa w dostępności tych popularnych pojazdów.

Powody decyzji operatora o wyłączeniu floty

Wyłączenie floty hulajnóg na całą noc sylwestrową to bezprecedensowy ruch. Jednak Bolt argumentuje, że robi to przede wszystkim z troski o bezpieczeństwo użytkowników oraz innych uczestników ruchu.

Sylwester to noc, gdy na ulicach jest wyjątkowo tłoczno i wiele osób bawi się pod wpływem alkoholu. Dochodzą jeszcze fajerwerki. W takiej sytuacji jazda hulajnogą elektryczną może być szczególnie niebezpieczna.

Dlatego operator podjął decyzję o całkowitym wyłączeniu swojej floty, aby zapobiec potencjalnym wypadkom, które mogłyby mieć miejsce gdyby hulajnogi były dostępne. Z pewnością była to trudna, ale słuszna decyzja.

Czy to sygnał, że hulajnogi stanowią problem?

Choć Bolt argumentuje, że chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo w noc sylwestrową, to tak radykalny ruch jak całkowite wyłączenie floty może być także sygnałem, że operator dostrzega pewien problem związany z funkcjonowaniem hulajnóg w przestrzeni miejskiej.

Hulajnogi elektryczne na wynajem szybko zdobyły popularność i stały się stałym elementem wielu miast. Jednak ich obecność niesie ze sobą też pewne zagrożenia i niebezpieczeństwa, na które władze wielu miast zaczynają zwracać uwagę.

Być może całonoczne wyłączenie floty w sylwestra to także sygnał ze strony operatora, że dostrzega te problemy i chce podejmować kroki, aby minimalizować ryzyka związane z użytkowaniem hulajnóg.

Czytaj więcej: Wyniki Orange: wypadł operator w 2023 roku.

Jak bezpiecznie bawić się w Sylwestra bez hulajnogi?

Choć hulajnogi Bolta nie będą dostępne w nocy sylwestrowej, warto pomyśleć o bezpiecznych sposobach przemieszczania się po mieście podczas zabawy i powrotu do domu.

  • Korzystaj z komunikacji miejskiej - metro, tramwaje i autobusy jeżdżą często w noc sylwestrową.
  • Zamów taksówkę lub przejazd przez aplikację mobilną.
  • Idź pieszo - jeśli dystans nie jest zbyt duży.
  • Poproś znajomego, aby Cię odwiózł, jeśli nie pijesz alkoholu.

Pamiętajmy, że najważniejsze jest bezpieczeństwo nasze i innych. Odpowiedzialna zabawa w sylwestra jest możliwa bez hulajnóg.

Sylwestrowa przerwa w dostępności to dobra okazja do dyskusji

Nowy Rok bez Bolt! Hulajnoga zabraknie na prywatce!

Decyzja Bolta o wyłączeniu floty hulajnóg w noc sylwestrową pokazuje, że nawet popularni operatorzy dostrzegają pewne problemy i zagrożenia związane z tymi pojazdami. Może być to więc dobry moment, aby rozpocząć szerszą dyskusję na temat tego, jak hulajnogi funkcjonują na co dzień w polskich miastach.

Warto przyjrzeć się, czy i jakie zmiany należałoby wprowadzić w przepisach, aby korzystanie z nich było bezpieczniejsze zarówno dla użytkowników, jak i innych uczestników ruchu. Całonocna przerwa w dostępności z okazji sylwestra może być ku temu dobrą okazją.

Być może przykład Bolta zachęci także innych operatorów i władze miast do szukania rozwiązań, które pozwolą łączyć wygodę i popularność hulajnóg z zapewnieniem bezpieczeństwa wszystkich na drogach.

Podsumowanie

Decyzja firmy Bolt o całkowitym wyłączeniu floty hulajnóg elektrycznych w noc sylwestrową jest bezprecedensowa, ale zrozumiała. Sylwester to czas zabawy i alkoholu, gdy poruszanie się po mieście hulajnogą może być szczególnie niebezpieczne. Dlatego operator zdecydował się na radykalne ograniczenie dostępności swoich pojazdów od godziny 21:00 31 grudnia do 9:00 rano 1 stycznia. To odważny, acz kontrowersyjny krok. Być może impulsem do szerszej dyskusji o funkcjonowaniu hulajnóg w polskich miastach.

Mimo niedostępności hulajnóg warto pomyśleć o bezpiecznych alternatywach w sylwestrową noc. Komunikacja miejska, taxi lub po prostu poruszanie się pieszo to dobre rozwiązania. Najważniejsze, aby bawić się odpowiedzialnie i uważać na siebie nawzajem.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Refabrykowane smartfony - najlepsze modele
  2. Stare kamienice z niskim zużyciem energii - spójrz, jak to osiągnęliśmy
  3. Wyświetlacz w Samsungu Galaxy A20e - poradnik naprawy
  4. Ekran w Huawei P20 Lite - porady dotyczące wymiany
  5. Optimizacja CTR: Najnowsze wiadomości z branży.
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Amalia Czarnecka
Amalia Czarnecka

Jestem Amalia, i od zawsze interesuje mnie technologia, zwłaszcza ta związana z mobilnymi urządzeniami. Tutaj znajdziecie recenzje najnowszych modeli telefonów, rankingi popularnych marek, a także wiele porad dotyczących wyboru odpowiedniego smartfona oraz jego użytkowania.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email