Nowa ważna funkcja w Androidzie zmieni sposób korzystania z telefonu

Nowa ważna funkcja w Androidzie zmieni sposób korzystania z telefonu
Autor Ewa Nowak
Ewa Nowak03.05.2024 | 3 min.

Wiesz jak wygląda obsługa smartfona w orientacji poziomej? Tak, możesz nim robić zdjęcia, oglądać filmy i grać w gry. Ale orientacja pozioma to dla wielu użytkowników traktowana po macoszemu funkcja. Na szczęście w Androidzie 15 pojawią się nowości, które mogą odmienić twoje nawyki w tej kwestii. Wraz z nowym systemem Google wprowadza unikatowe udogodnienia w korzystaniu z telefonu poziomo.

Android 15 ułatwia korzystanie z telefonu w orientacji poziomej

Choć telefon poziomo wciąż jest przydatny do robienia zdjęć, oglądania filmów czy grania w gry, wielu użytkowników zarzuca tę opcję przez niedogodności związane z obracaniem ekranu. Na szczęście nadchodzi zmiana - Android 15 wprowadzi kluczowe ułatwienia dla trybu poziomego.

Nowa wersja systemu operacyjnego lepiej obsłuży obracanie telefonu, dostosowując interfejs do orientacji poziomej. To może odmienić nawyki sporej części użytkowników, którzy zrezygnowali z przełączania na tę opcję z powodu niewygód.

Dzięki Android 15 poziomo będziesz mógł wygodniej cieszyć się szerokim ekranem podczas przeglądania stron www, oglądania materiałów wideo czy grania. System lepiej wykorzysta dostępną przestrzeń, czyniąc pracę na telefonie poziomo bardziej intuicyjną i bezproblemową.

Ekran blokady i obszar powiadomień dostosowane do trybu poziomego

Jedną z kluczowych nowości, jakie Android 15 wprowadzi dla orientacji poziomej, jest zmodyfikowany wygląd ekranu blokady. Będzie on wzorowany na interfejsie tabletów, lepiej wykorzystując więcej miejsca na szerokim ekranie.

Podobne zmiany czekają obszar powiadomień. Po przesunięciu palcem z góry do dołu zobaczysz zaprojektowane specjalnie pod kątem trybu poziomego rozmieszczenie ikon szybkich ustawień i powiadomień.

To pozwoli łatwiej zarządzać powiadomieniami bez konieczności przesuwania palcem w poprzek ekranu. Oszczędzi to sporo gestów i ułatwi obsługę jedną ręką.

 • Ekran blokady zainspirowany tabletami
 • Specjalny układ obszaru powiadomień
 • Lepsze rozplanowanie ikon i informacji
 • Oszczędność gestów, większa ergonomia

Czytaj więcej: Ile dostaniesz za stary telefon? Będziesz zaskoczony nową ceną

Osobne strefy na powiadomienia i ustawienia szybkie

Zdjęcie Nowa ważna funkcja w Androidzie zmieni sposób korzystania z telefonu

Prawdziwą rewolucję dla trybu poziomego stanowić będzie nowy podział obszaru powiadomień Androida 15. Szybkie ustawienia zostaną przesunięte na lewą stronę, podczas gdy powiadomienia zajmą osobną strefę po prawej.

To przełoży się na większą przejrzystość i łatwiejszy dostęp do ważnych elementów. Suwak jasności, przyciski Wi-Fi i baterii będą zawsze pod ręką. Z kolei powiadomienia zostaną oddzielone i uporządkowane na osobnej połowie ekranu.

Podział ten nie tylko usprawni korzystanie z telefonu poziomo, lecz także wprowadzi więcej porządku dla pionowej orientacji. Zmodyfikowany układ będzie bardziej funkcjonalny i pozwoli łatwiej oddzielać ustawienia od informacji.

 • Oddzielne strefy na powiadomienia i ustawienia
 • Łatwiejszy dostęp do ważnych elementów
 • Większa przejrzystość
 • Więcej porządku także dla trybu pionowego

5 Podobnych Artykułów:

 1. Refabrykowane smartfony - najlepsze modele
 2. Twierdza na wodzie do kupienia za 5 mln zł
 3. Wyświetlacz w Samsungu Galaxy A20e - poradnik naprawy
 4. Ekran w Huawei P20 Lite - porady dotyczące wymiany
 5. Razer prezentuje niesamowite nowości: świetliste i wibracyjne!
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Ewa Nowak
Ewa Nowak

Na moim blogu piszę o najnowszych smartfonach i gadżetach. Dzielę się opiniami na temat funkcji, wyglądu i możliwości nowych modeli. Sprawdzam wytrzymałość telefonów i porównuję ich baterie. Oceniam aparaty i szybkość działania. Polecam najlepsze akcesoria i etui. Piszę poradniki jak samodzielnie naprawić telefon. Przewiduję jak będą wyglądały smartfony przyszłości.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły