Antywirus na telefon - ranking TOP5 aplikacji
Poznaj najlepsze mobilne oprogramowanie antywirusowe na telefon

Jednym z częściej zadawanych pytań odnoszących się do obsługi komputera jest pytanie o to, jakie oprogramowanie antywirusowe można uznać za najlepsze. Interesuje nas między innymi to, czy jego cena jest wyznacznikiem jakości i czy rzeczywiście, im więcej ma ono funkcji, tym lepiej. Wybór zawsze powinien mieć indywidualny charakter, istnieje jednak przynajmniej kilka programów, które warto polecić, oto najciekawsze z nich:

Avast Mobile Security Ultimate

Avast Mobile Security już od dłuższego czasu cieszy się opinią jednej z najpewniejszych aplikacji antywirusowych na świecie. Najnowsza wersja to zresztą kolejne udoskonalenia, w tym możliwość korzystania z sieci VPN. Avast Mobile Security pozwala utrzymywać niechcianych gości z dala od naszych zasobów, nie ma przy tym znaczenia to, czy jesteśmy właśnie podłączeni do sieci, czy też nie. Umożliwia blokowanie spamu i niechcianych połączeń, a jednocześnie pozwala na zabezpieczenie zdjęć i ulubionych aplikacji poprzez kod PIN. Ogromnym wsparciem okazuje się też VPN. Pozwala on na ukrycie naszej aktywności w sieci, a jednocześnie umożliwia korzystanie z zasobów, których dostępność jest ograniczona. 

Avast to także skuteczny sposób na zminimalizowanie ryzyka zainfekowania urządzenia z systemem Android. Sytuacje takie wcale nie są rzadkie, niebezpieczne potrafią być przy tym zarówno wirusy, jak i złośliwe oprogramowanie. Urządzenie jest więc regularnie skanowane, a to pozwala nie tylko na wykrycie potencjalnych zagrożeń, ale i jego słabych punktów. Avast pozwala też na wykrycie szkodliwych aplikacji nawet przed ich zainstalowaniem przez użytkownika. System zapewnia też ochronę przed dostępnymi w sieci zainfekowanymi linkami i sprawdza bezpieczeństwo samych sieci. Można na niego liczyć, gdy ktoś podejmuje próbę dostania się do danych. System umożliwia także łatwiejsze odzyskanie urządzenia. Staje się to możliwe dzięki opcji śledzenia lokalizacji. W przypadku zagrożenia można zresztą nie tylko zablokować urządzenie, ale i szybko usunąć z niego wrażliwe dane. Co więcej, jedną z opcji jest potajemne przechwytywanie zdjęć i nagrań dźwiękowych złodzieja.

Na tym nie kończą się zresztą zalety omawianego tu rozwiązania. Okazuje się, że za jego sprawą urządzenie z systemem Android może działać, jak nowe. Wyczyszczenie niepotrzebnych śmieci jest w stanie zwolnić naprawdę sporo miejsca, a funkcja RAM Boost przyspiesza znacząco urządzenie. Ciekawie prezentuje się też funkcja poprawy ustawień tych aplikacji, które w naturalny sposób zużywają wiele energii. Avast może też pomóc w kontrolowaniu czasu, jaki faktycznie spędzamy przy telefonie. Zwykle mamy świadomość tego, że jest go więcej, niż powinno, brak nam jednak konkretnych danych, co działa na nas uspokajająco. Avast to zmienia. Pozwala na uzyskanie odpowiedzi, na pytanie o to, które aplikacje są najbardziej czasochłonne, a jednocześnie umożliwia szybkie sprawdzanie ich uprawnień.

AnyTrans dla iOs

Program ten znany jest przede wszystkim jako rozwiązanie, które umożliwia transmitowanie plików z urządzeń z systemem iOs do komputera oraz w drugą stronę, możliwości jest wiele, a sam proces można przeprowadzić nawet z wykorzystaniem konta, które znajduje się w chmurze. AnyTrans można zainstalować także jako siedmiodniową wersję próbną pozwalającą na upewnienie się, że takie rozwiązanie rzeczywiście nam się przyda. Jednym z największych atutów tego programu wydaje się jego intuicyjne działanie. Pozwala ono na łatwe udostępnianie plików nawet, jeśli do tej pory nie było to możliwe. Program stwarza też możliwość tworzenia ich kopii zapasowych. Nie trzeba już więc martwić się, że nie z naszej winy utracimy cenne zdjęcia lub dokumenty o charakterze biznesowym. Program daje też nam możliwość zarządzania kontaktami, aplikacjami, dokumentami i plikami. Dzięki temu można pozbyć się z urządzenia starych danych i zaoszczędzić nieco miejsca.

Program zasługuje na uznanie także dlatego że jedno kliknięcie pozwala na przeniesienie całości plików z jednego urządzenia na inne. To znakomita opcja, gdy zapragniemy posiadać wszystkie ważne dla nas dane w jednej przestrzeni. Jego funkcjonalności sprawiają, że mamy do czynienia z rozwiązaniem, które powinno zainteresować każdego użytkownika urządzenia z wbudowanym systemem iOS. To rozwiązanie nie tylko intuicyjne w obsłudze, ale i praktyczne. Bardzo ważne wydaje się i to, że bez względu na kierunek przesyłania danych, omawiane tu rozwiązanie dba o ich bezpieczeństwo. Dane są za każdym razem szyfrowane, a to sprawia, że nie zainteresują się nimi nie tylko hakerzy, ale i coraz bardziej niebezpieczni złodzieje tożsamości. Także dane przesyłane na inne urządzenia są zabezpieczane tak, aby nie dostały się w niepowołane ręce. Jest to szczególnie ważne dla tych osób, które na jednym z urządzeń przechowują nie tylko ważne informacje, ale i hasła. Korzystając z programu nie trzeba nawet znać języka angielskiego, a baza obsługiwanych przez niego języków jest systematycznie rozbudowywana. 

Plusem oprogramowania jest także to, że obsługuje ono różne typy mediów, tal te najpopularniejsze, jak i te, które wykorzystuje się znacznie rzadziej. Oprogramowanie charakteryzuje to, że znajduje wsparcie na różnych platformach umożliwiając przesyłanie plików bez przeszkód pomiędzy kilkoma urządzeniami. Problemem nie jest także określenie, jakie dane mają być przeniesione, nie ma więc ryzyka, że udostępnimy więcej informacji niż powinniśmy. Bez względu na to, czy właśnie przenosimy dane, czy też zajmujemy się tworzeniem kopii zapasowej, możemy mieć pewność, że sam proces będzie intuicyjny i nieskomplikowany. W tym miejscu warto podkreślić, że pomiędzy wersją płatną oraz próbną istnieją pewne różnice, a tym samym, decydując się na tą ostatnią nie będziemy mogli korzystać niektórych funkcji. Program nie pozwoli nam między innymi na synchronizację danych z iTunes do iDevice oraz na pobieranie ich bezpośrednio na komputer, na automatyczne tworzenie kopii zapasowych oraz na wykonanie kopii natychmiastowej. Bezpłatną wersję cechuje też limit transferu plików.

AnyTrans dla Androda

Także rozwiązanie stworzone z myślą o użytkownikach systemu Android zasługuje na to, aby się nim zainteresować. Pozwala przecież na przenoszenie plików w intuicyjny sposób w dowolnej chwili, gdy tylko pojawi się taka potrzeba. Umożliwia przy tym nie tylko przesyłanie plików z telefonu na komputer, ale i ich transfer pomiędzy dwoma telefonami. Sprawia przy tym, że czynność tą można wykonać szybko i intuicyjnie. Aplikacja sprawdza się znakomicie jako menadżer plików obsługując nie tylko telefony, ale również tablety. Dzięki temu ułatwia organizowanie w całość zdjęć i różnego rodzaju dokumentów nawet, jeśli znajdują się nie na jednym, ale na kilku urządzeniach. Aplikacja radzi sobie jednakowo dobrze bez względu na to, czy chcemy przesyłać pliki przez sieć WiFi, czy też wykorzystując w tym celu komputer z systemem Windows.

Przesyłanie danych nie wymaga więc już od nas posiadania zawsze przy sobie kabla USB. Imponuje także szeroki zakres plików, które można wysyłać za pośrednictwem omawianej tu aplikacji. Mowa tu nie tylko o plikach muzycznych i plikach wideo, ale również o zdjęciach i dokumentach w różnych formatach. Aplikacja może z powodzeniem zarządzać każdym z wymienionych rodzajów plików. Wszystkie pliki można więc przynosić szybko nie obawiając się ewentualnych strat na jakości. Oczywiście, szacunkowy czas omawianej tu operacji zawsze jest uzależniony od tego, jak wiele plików chcemy przenieść i jak jest ich całkowity rozmiar. Czas ten można skrócić choćby poprzez korzystanie z funkcji Instant Photo Sharing. Jeśli jest ona zainstalowana na dwóch urządzeniach, transfer zdjęć odbywa się natychmiast.

AnyTrans zwraca na siebie uwagę także dlatego, że korzystanie z tego rozwiązania jest bardzo proste. Wystarczy, że przeciągniemy i opuścimy plik a możliwy stanie się jego transfer. Inna ciekawa funkcja sprawia, że łatwo można usuwać te pliki, z których się już nie korzysta. Szybko pozwala to na oszczędzanie wolnego miejsca. Podobnie, jak jego odpowiednik wykorzystywany w systemie iOS, AnyTrans dla systemu Android radzi sobie znakomicie z przygotowywaniem kopii zapasowych. Nie ma przy tym znaczenia, czy mowa jest o danych osobowych, informacjach o kontaktach, wiadomościach, czy też o danych pochodzących z kalendarza. 

Jeśli zależy nam na ochronie ważnych dla nas danych i na rozwiązaniach alternatywnych dla aplikacji Google, trudno o lepsze rozwiązanie. Co warte podkreślenia, nie ma znaczenia to, z jakiej marki telefonu korzystamy. Jeśli wykorzystuje on system Android, stworzenie kopii zapasowej nie będzie problemem. Co więcej, jeśli pojawi się taka konieczność, będziemy mogli stworzyć kopię wszystkich naszych aplikacji jednocześnie. Tu ponownie konieczne wydaje się podkreślenie, że wersje płatnia testowa różnią się między sobą. Przed zainstalowaniem tej ostatniej warto więc zainteresować się charakterystycznymi dla niej ograniczeniami.

Bitdefender Mobile Security

Bitdefender to nie tyle aplikacja, ile cały pakiet rozwiązań antywirusowych i zabezpieczeń cybernetycznych przeznaczonych do jak najlepszej cyfrowej ochrony. Przeznaczony jest zresztą nie tylko do użytku domowego, możemy więc spotkać go także w firmach różnej wielkości. Pakiet sprawdza się znakomicie także wtedy, gdy chcemy chronić posiadane przez siebie urządzenia mobilne przed zagrożeniami internetowymi. Co przy tym szczególnie ważne, nie ma znaczenia to, w oparciu o jaki system operacyjny działają wspomniane urządzenia. 

Nazwa Bitdefender nie kryje w sobie jednego tylko rozwiązania, możemy więc wybrać zarówno pakiet idealny dla rodzin z dziećmi, jak i taki, który sprawdzi się znakomicie, gdy zechcemy ochronić nie jedno, ale kilka kont. Bitdefender kryje w sobie między innymi: niszczarkę plików, doradcę rodzicielskiego, menadżera haseł, ochronę niezbędną podczas korzystania z portali społecznościowych oraz ciekawy tryb pracy bateryjnej. Korzystając z niego możemy też liczyć na kompleksową ochronę podczas zakupów internetowych i transakcji bankowych oraz na ochronę kamer internetowych.

Promocje
NOWY  XR 128GB BLUE niebieski
NOWY XR 128GB BLUE niebieski
3 199,00 zł 2 744,00 zł
NOWY IPHONE XR 128GB ŻÓŁTY
NOWY IPHONE XR 128GB ŻÓŁTY
3 099,00 zł 2 744,00 zł
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl