Nowe urządzenie gamingowe na rozwiązanie problemu mobilnych konsol

Nowe urządzenie gamingowe na rozwiązanie problemu mobilnych konsol
Autor Ewa Nowak
Ewa Nowak17.02.2024 | 4 min.

MSI Claw to nowe urządzenie gamingowe, które ma rozwiązać problem krótkiego czasu działania mobilnych konsol. Zostało wyposażone w większy akumulator i procesory Intel Core Ultra, dzięki czemu ma zapewnić nawet 50% dłuższą pracę na jednym ładowaniu niż konkurencyjne modele. Dodatkowo MSI Claw oferuje tryb turbo, który zwiększa moc obciążenia podzespołów do 45W - to najwyższy wynik wśród przenośnych konsol. Pod względem konstrukcji nowy model MSI jest bardzo podobny do popularnego ASUS ROG Ally. MSI Claw trafi do sprzedaży w Polsce w pierwszej połowie 2024 roku.

MSI Claw rozwiązuje problem mobilnych konsol

Nowy model MSI Claw to pierwszy gamingowy handheld wyposażony w podzespoły firmy Intel. Dzięki procesorowi Intel Core Ultra 7 155H i układowi graficznemu Intel Arc urządzenie ma zaoferować wyższą wydajność niż konkurencyjne modele oparte na układach AMD Ryzen.

Jednak prawdziwym przełomem ma być czas pracy MSI Claw na jednym ładowaniu. Największą bolączką dotychczasowych mobilnych konsol był bardzo krótki czas działania na baterii. Przykładowo Lenovo Legion Go i ASUS ROG Ally pozwalały grać zaledwie 45-55 minut.

Rekordowo pojemna bateria

MSI Claw został wyposażony w akumulator o pojemności 53 Wh - największy spośród wszystkich handheldów. Ma to przełożyć się na nawet 50% dłuższy czas rozgrywki niż w przypadku konkurencji.

Bateria w połączeniu z energooszczędnymi podzespołami Intela sprawi, że MSI Claw będzie prawdziwym rewolucjonistą jeśli chodzi o czas pracy mobilnych urządzeń do gier.

Intel Core Ultra 7 155H przynosi większą wydajność

Sercem MSI Claw jest 8-rdzeniowy i 16-wątkowy procesor Intel Core Ultra 7 155H. Jest to najmocniejszy procesor z rodziny Intel Core specjalnie zaprojektowany z myślą o urządzeniach przenośnych.

Według specyfikacji producenta, układ ten zaoferuje nawet o 28% wyższą wydajność w grach niż dotychczasowe mobilne chipsety AMD Ryzen.

Model procesora Wydajność w grach
AMD Ryzen 7 6800U 100%
Intel Core i7-155H 128%

Dzięki temu MSI Claw powinien poradzić sobie nawet z najbardziej wymagającymi tytułami pokroju Starfield czy Cyberpunk 2077.

Czytaj więcej: Pierwsze informacje o Samsung Galaxy A35. Więcej szczegółów już wkrótce.

Tryb turbo MSI Claw zwiększa moc obciążenia do 45W

Kolejnym unikalnym rozwiązaniem zastosowanym w MSI Claw jest specjalny tryb turbo. Umożliwia on zwiększenie mocy obciążenia podzespołów do maksymalnie 45W.

Dla porównania konkurencyjny ASUS ROG Ally pracuje z mocą 25W. Wyższe obciążenie w MSI Claw przełoży się zatem na jeszcze większą wydajność kosztem krótszego czasu pracy na baterii.

Podobieństwo MSI Claw do ASUS ROG Ally

Nowe urządzenie gamingowe na rozwiązanie problemu mobilnych konsol

Pod względem designu i ergonomii MSI Claw jest bardzo podobny do popularnego ASUS ROG Ally. Oba modele łączy ten sam rozmiar 7-calowego ekranu o rozdzielczości 1080p, podobny układ przycisków, głośników i portów.

Największą różnicą jest oczywiście wnętrze i zastosowane podzespoły. MSI Claw stawia na rozwiązania Intela, ASUS ROG Ally na AMD.

Identyczny wygląd i ergonomia ASUS ROG Ally świadczą jednak o tym, że MSI dobrze przeanalizowało rynek i wie czego oczekują gracze od mobilnych konsol do gier.

MSI Claw w Polsce od 2024 roku

Premiera MSI Claw na światowych rynkach zaplanowana jest na pierwszą połowę 2024 roku. Cena urządzenia ma wynosić od 699 do 799 dolarów w zależności od konfiguracji.

MSI Polska potwierdziło, że model MSI Claw trafi również do sprzedaży w Polsce mniej więcej w tym samym czasie co światowa premiera. Biorąc pod uwagę atrakcyjną cenę i obiecującą specyfikację, urządzenie może okazać się hitem sprzedażowym wśród graczy poszukujących wydajnej mobilnej konsoli.

Podsumowanie

MSI Claw to pierwszy handheld do gier z podzespołami Intela, który rozwiązuje problemy mobilnych konsol - krótki czas pracy na baterii i niewystarczającą wydajność. Dzięki pojemniejszemu akumulatorowi, procesorowi Intel Core Ultra 7 155H i trybowi turbo zwiększającemu moc do 45W, Claw zapewnia dłuższą rozgrywkę i większą moc obliczeniową niż konkurencja.

Pod względem designu MSI Claw przypomina popularny model ASUS ROG Ally, więc spełnia oczekiwania graczy szukających wygodnej, wydajnej i przenośnej konsoli do gier. Niecierpliwie czekamy na premierę MSI Claw w Polsce zaplanowaną na 2024 rok.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Refabrykowane smartfony - najlepsze modele
  2. Stare kamienice z niskim zużyciem energii - spójrz, jak to osiągnęliśmy
  3. Wyświetlacz w Samsungu Galaxy A20e - poradnik naprawy
  4. Ekran w Huawei P20 Lite - porady dotyczące wymiany
  5. Razer prezentuje niesamowite nowości: świetliste i wibracyjne!
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Ewa Nowak
Ewa Nowak

Na moim blogu piszę o najnowszych smartfonach i gadżetach. Dzielę się opiniami na temat funkcji, wyglądu i możliwości nowych modeli. Sprawdzam wytrzymałość telefonów i porównuję ich baterie. Oceniam aparaty i szybkość działania. Polecam najlepsze akcesoria i etui. Piszę poradniki jak samodzielnie naprawić telefon. Przewiduję jak będą wyglądały smartfony przyszłości.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły