Twierdza na wodzie do kupienia za 5 mln zł

Twierdza na wodzie do kupienia za 5 mln zł
Autor Marcin Jankowski
Marcin Jankowski17.02.2024 | 4 min.

Torpedownia z czasów II wojny światowej położona na Bałtyku, kilka set metrów od brzegu Juraty, trafiła właśnie na sprzedaż. Ten wyjątkowy, zabytkowy obiekt w świetnym stanie, z oryginalną cegłą i zachowanymi elementami wyposażenia może być Twoją za jedyne 5 milionów złotych. Oprócz niesamowitych widoków i prywatności, nowy właściciel będzie mógł skorzystać z istniejącego projektu rozbudowy torpedowni o dodatkowe piętro i pomost cumowniczy. To prawdziwa okazja dla wizjonera pragnącego stworzyć wymarzone miejsce odpoczynku z dala od zgiełkuJuraty.

Opuszczona torpedownia z czasów II wojny światowej wystawiona na sprzedaż

W Juracie, zaledwie kilka set metrów od brzegu, znajduje się wyjątkowa nieruchomość z bogatą historią. Jest nią dawna niemiecka torpedownia z czasów II wojny światowej, z której podczas działań wojennych wystrzeliwano torpedy w kierunku alianckich okrętów.

Mimo upływu dekad, zabytkowy obiekt jest w dobrym stanie technicznym. Zachowały się oryginalne mury, stropy oraz cegła z lat 40. XX wieku. Wnętrze wciąż kryje ślady dawnego wyposażenia i elementy stolarki okiennej.

Torpedownia zlokalizowana jest w samym centrum Juraty, na wodach Bałtyku, z dala od innych zabudowań. Stanowi prawdziwą oazę prywatności i spokoju pośród pięknych widoków. To prawdziwy unikat na skalę całego polskiego wybrzeża.

Możliwości adaptacji zabytkowego obiektu

W 2015 roku powstał projekt modernizacji i rozbudowy torpedowni. Zakładał dobudowanie dodatkowego piętra oraz pomostu cumowniczego z falochronem i przystanią. Dzięki temu powierzchnia użytkowa obiektu zwiększyłaby się do 150 mkw.

Inwestycja nie została zrealizowana, ale stwarza ogromny potencjał dla nowego właściciela. Istniejące plany modernizacji pozwolą na adaptację torpedowni na wymarzone miejsce wypoczynku czy rezydencję.

Niecodzienna nieruchomość z potencjałem za 5 milionów

Ta niezwykła inwestycja dostępna jest w cenie 4 995 000 złotych. Kwota może wydawać się wysoka, ale warto pamiętać o ogromnym potencjale drzemiącym w tym miejscu.

Nowy właściciel torpedowni zyska nie tylko świetną lokalizację i widok na otwarte wody Bałtyku. Będzie mógł zrealizować gotowy projekt rozbudowy lub zaproponować własną aranżację wnętrz i otoczenia obiektu.

To prawdziwa okazja dla wizjonera gotowego zainwestować w wyjątkowy obiekt z historią i ogromnym potencjałem.

Dodatkowym atutem jest bliskość takich atrakcji, jak wraki statków czy ruiny innej torpedowni na dnie Bałtyku. To raj dla miłośników nurkowania i zwiedzania podwodnych zabytków.

Alternatywne inwestycje w historyczne obiekty

Dla osób z mniejszym budżetem istnieją tańsze alternatywy. Na sprzedaż regularnie pojawiają się m.in. bunkry i fortyfikacje z czasów II wojny światowej w różnych częściach Polski.

  • schron atomowy z Katowic z 1959 r. - 1 mln zł
  • przeciwatomowy schron z lat 80. XX w. - 1,2 mln zł

Tego typu obiekty wymagają jednak najczęściej gruntownego remontu i dostosowania do nowych funkcji. Nie oferują również tak wyjątkowej lokalizacji jak zamek na wodzie w Juracie.

Obiekt Cena Lokalizacja
Torpedownia w Juracie 4,99 mln zł Bałtyk
Schron atomowy 1 mln zł Katowice

Czytaj więcej: Refabrykowane smartfony - najlepsze modele

Twierdza na wodzie - wymarzone miejsce dla wizjonera

Podsumowując, na sprzedaż wystawiono wyjątkowy zabytkowy obiekt zlokalizowany z dala od brzegu w Juracie. Torpedownia z czasów II wojny światowej, pomimo upływu dekad, zachowała się w dobrym stanie i kryje w sobie ogromny potencjał.

Za cenę 5 milionów złotych można nabyć nieruchomość na wodzie z gotowym projektem modernizacji i aranżacji wnętrz. To prawdziwa okazja dla wizjonera marzącego o własnej twierdzy pośród pięknych krajobrazów Bałtyku.

Podsumowanie

Twierdza na wodzie do kupienia za 5 mln zł

W niniejszym artykule przedstawiono niecodzienną ofertę sprzedaży zabytkowej nieruchomości w formie torpedowni z czasów II wojny światowej. Ten wyjątkowy obiekt forteczny zlokalizowany jest na Bałtyku w pobliżu Juraty i wyróżnia się świetnym stanem technicznym po wielu dekadach istnienia.

Ruina posiada ogromny potencjał inwestycyjny dzięki istniejącemu projektowi modernizacji i rozbudowy, który pozwoliłby na zaadaptowanie twierdzy na wodzie na wymarzone miejsce wypoczynku czy rezydencję. Cena tego unikatowego zamku na sprzedaż to 5 milionów złotych.

5 Podobnych Artykułów

  1. Refabrykowane smartfony - najlepsze modele
  2. Niezwykła oferta HBO Max od Twojego operatora - zacznij oglądać już dziś!
  3. Walentynkowa promocja w Orange: Idealny prezent dla Ciebie i bliskiej osoby
  4. Wyświetlacz w Samsungu Galaxy A20e - poradnik naprawy
  5. Ekran w Huawei P20 Lite - porady dotyczące wymiany
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Marcin Jankowski
Marcin Jankowski

Jestem pasjonatem nowych technologii. Testuję najnowsze smartfony i dzielę się wrażeniami na blogu. Sprawdzam wydajność procesorów i jakość wyświetlaczy. Porównuję aparaty i możliwości fotograficzne. Oceniam komfort obsługi i wygląd urządzeń. Polecam stylowe etui i przydatne gadżety. Piszę o historii telefonów i przyszłych trendach. Uczę też jak samodzielnie wymienić baterię czy wyświetlacz.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 5.00 Liczba głosów: 1

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły